Fundacja Kultury Chrześcijańskiej

Odwiedzin:

asos hdr

Projekt zakończony

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt „Wolontariusz z doświadczeniem”.

Głównym celem zadania było zaktywizowanie i przygotowanie 60 osób 60+ do pracy wolontarystycznej na rzecz osób starszych na terenie miasta Lublina w okresie 01.06.2014 do 31.12.2014.

Zrealizowano następujące działania:
1.  Przeprowadzono 10 warsztatów pt. Rozwijamy swoją wiedzę i umiejętności.

Tematyka warsztatów:
1.Jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne w starszym wieku.
2. Budowanie więzi z innymi .
3. Jak dbać o wygląd po 60 roku życia.
4. Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia.
5. Jak twórczo spędzać wolny czas - robienie biżuterii, ozdób.
6. Jak twórczo spędzać wolny czas - decoupage.
7. Jak twórczo spędzać wolny czas - gry i zabawy.

2. Odbyło się szkolenie - Pomagam osobom starszym 4 cykle po 3 dni. Tematyka szkolenia:
.Jak zostać wolontariuszem.
2. Potrzeby osób starszych - udzielamy pomocy.
4. Zrealizowano  wizyty w DPS i domach opieki - 8 wizyt.
5. Powstał Klub wolontariusza.
6. Została wydana  publikacja "Wolontariat - pomagamy osobom starszym."  w ilości  300 sztuk.
7. Na zakończenie projektu przeprowadzono spotkanie podsumowujące.

W projekcie wzięło udział 60 osób 60+ z Lublina. Pośrednią grupą odbiorców byli mieszkańcy DPS i domów opieki. Po zakończeniu projektu kontynuowana jest działalność  klubu wolontariusza.

asos hdr

"Wolontariusz z doświadczeniem".

Praca wolontariusza wymaga poświęcenia  i wolnego czasu. które nie stanowią problemu dla osób starszych. Po przejściu na emeryturę wiele osób odczuwa pustkę, i nie wie jak zagospodarować swój wolny czas, aby móc nadal cieszyć się życiem. Tak naprawdę każdy, bez względu na wiek, chce czuć się potrzebny i uczestniczyć w życiu społecznym. Aktywność wolontarystyczna osób w starszym wieku przynosi wiele korzyści, które płyną w obie strony. Wolontariuszom pozwala utrzymać stały kontakt z ludźmi, czuć się potrzebnym oraz dzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami. Osobom korzystającym z pomocy przynosi realną pomoc.

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ARTOS pragnie zaprosić osoby po 60-tym roku życia, z terenu miasta Lublina, do uczestnictwa w projekcie „Wolontariusz z doświadczeniem”.

Głównym celem zadania jest zaktywizowanie i przygotowanie 60 osób 60+ do pracy wolontarystycznej na rzecz osób starszych na terenie miasta Lublina w okresie 01.06.2014 do 31.12.2014.
W celu osiągnięcia zakładanego zadania zostaną podjęte następujące działania:
1. Zostanie przeprowadzonych 10 warsztatów pt. Rozwijamy swoją wiedzę i umiejętności.
Tematyka warsztatów: 1.Jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne w starszym wieku. 2. Budowanie więzi z innymi . 3. Jak dbać o wygląd po 60 roku życia. 4. Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia. 5. Jak twórczo spędzać wolny czas - robienie biżuterii, ozdób. 6. Jak twórczo spędzać wolny czas - decoupage. 7. Jak twórczo spędzać wolny czas - gry i zabawy.
2. Odbędzie się szkolenie - Pomagam osobom starszym 4 cykle po 3 dni. Tematyka szkolenia: 1.Jak zostać wolontariuszem. 2. Potrzeby osób starszych - udzielamy pomocy. 3. Trudności i bariery z jakimi spotka się wolontariusz pomagający osobom starszym.
4. Odbędą się wizyty w DPS i domach opieki - 8 wizyt.
5. Powstanie Klub wolontariusza.
6. Zostanie wydana  publikacja "Wolontariat - pomagamy osobom starszym."  w ilości  300 sztuk.
7. Na zakończenie projektu zostanie przeprowadzone spotkanie podsumowujące.

W projekcie weźmie udział 60 osób 60+ z Lublina. Pośrednią grupą odbiorców będą mieszkańcy DPS i domów opieki. Po zakończeniu projektu kontynuowana będzie działalność  klubu wolontariusza.

Zgłoszenia można dokonać na adres
i telefonicznie 788 619 085, lub 81 748 60 11.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fotoreportaż z przebiegu szkoleń w ramach projektu

bwd  Zestaw 2/10  fwd

Fotoreportaż - konferencja podsumowująca projekt